POBIERZ PROGRAM

O wydarzeniu

IDEA

Poznań Art Week

PAW jest jedynym wydarzeniem artystycznym w stolicy Wielkopolski, które łączy ze sobą w jednym programie wydarzenia z pola sztuk wizualnych.

Poznań Art Week zadebitował na początku czerwca 2017 r. Obrał wtedy sobie za idiom „retusz” w kontekście wzmacniania tego co wyblakłe i przywracania dawnej energii. Było to wydarzenie zaplanowane przez Uniwersytet Artystyczny, Miejskie Galerie UAP wraz z kilkunastoma innymi miejscami sztuki z całego Poznania.

Inicjatywa Poznań Art Week zrodziła się na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, który organizuje jak co roku w pierwszych dniach czerwca Wystawę Końcoworoczną, otwierając dla publiczności pod koniec roku akademickiego dorobek studentów z ponad 140 pracowni uniwersyteckich. Energia powstająca podczas wymiany poglądów w ramach Wystawy Końcoworocznej, artystyczne poruszenie jakie wynika z konfrontacji między studentami a miastem i podsumowanie praktyk dydaktycznych z ostatniego roku sprawiły, że Poznań Art Week stał się realnym projektem dla całego Poznania.