„Miłość i solidarność” – hasło to patronuje 6. edycji Poznań Art Week 2022. Odwołuje się do pojęć, które są nam dziś szczególnie bliskie i potrzebne. W obliczu wojny w Ukrainie, gdy codzienna dawka informacji podtrzymuje nasz niepokój, a serwisy informacyjne przypominają jak bardzo uwikłani jesteśmy w brutalną geopolitykę, tym, co może przynieść nadzieję są wartości podstawowe – pozostanie człowiekiem w obliczu okrucieństwa i bestialstwa.
WYSTAWA POKONKURSOWA: Obyś (nie) żył w ciekawych czasach
Werdykt jury Konkursu na ilustrację: „Obyś (nie) żył w ciekawych czasach”.
lotna x Strzykalska Białas
Wystawa prezentuje prace Katarzyny Strzykalskiej oraz Julii Białas, tegorocznych dyplomantek studiów licencjackich na wydziale Malarstwa i Rysunku UAP.
Julia Królikowska: to nic poważnego
To nic poważnego, to nic nie znaczy, nie ma czym się przejmować.
Mickiewicz Cyfrowy
Artyści zrzeszeni wokół Medialabu serdecznie zapraszają na mapping multimedialny na fasadzie Teatru Polskiego. Tym razem budynek rozbłyśnie światłem współczesnych interpretacji „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.
Projekt ZINE#2021/22 „Love”
Projekt został zainaugurowany w czasie pandemii w celu podkreślenia łączności miast partnerskich, realizujących w przeszłości projekty kulturalne – Tokyo, Shenzhen, Hongkong i Poznań.
I love You
Wystawa studenckich prac powstałych w odpowiedzi na temat „I love you”, w II Pracowni Grafiki – Druk Płaski – Grafika Cyfrowa | Serigrafia, w roku akademickim 2021/2022.
Miłość i solidarność – SYNTEZA edycja specjalna
„Miłość i solidarność” to hasło 6. edycji Poznań Art Week 2022. Odwołuje się do pojęć, które są nam dziś szczególnie bliskie i potrzebne.
Złe wychowanie
Wystawa gromadzi prace poruszające kwestie systemowego oraz kulturowego postrzegania norm wychowawczych. Twórcy prezentujący dzieła na wystawie Złe wychowanie wypowiadają się / komentują w swojej praktyce artystycznej zmiany zachodzące w sferze moralnej i obyczajowej.
Warsztaty fotograficzne MD: Mechitov & Deisadze Studio
Warsztaty fotograficzne MD oficjalnie organizowane są od 2011 roku. Założycielami są Juri Meczitow i Maiko Deisadze.
Meczitow – fotografie przełomu 1989 – 1991
W dniu 10 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w galerii Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, otwarta zostanie wystawa fotografii Juria Meczitowa, wybitnego gruzińskiego fotografa pt.: „Meczitow – fotografie przełomu 1989–1991 / wojna”.
𝕱𝖆𝖗 𝕱𝖗𝖔𝖒 𝕳𝖔𝖒𝖊 – wystawa studentów 6. Pracowni Grafiki UAP
Zapraszamy na wystawę studentów 6. Pracowni Grafiki UAP. Na wystawie prezentowane będą prace studentów UAP powstałe w 6. Pracowni Grafiki – Grafika Przestrzenna i Intermedialna.
Pawilon Otwarty: Uluru. Oranges on fire take III
„Uluru. Oranges on fire take III” to rzeczywistość oparta na autorskim libretto i specjalnie skomponowanej muzyce elektronicznej, umieszczona między kategoriami i dyscyplinami: działaniem performatywnym, wielokanałową projekcją, spektaklem i eksperymentem dźwiękowym.
W zabytkowym wnętrzu Collegium Maius będzie można zobaczyć niezapomniane, kultowe serie literackie, wyrafinowane dzieła współczesnych artystów książki, oryginalne, pełne wdzięku i dowcipu okładki zaprojektowane przez młodych projektantów, ilustratorów, plakacistów.
Cristina Ferreira-Szwarc: Świetlica / Common Room
2 czerwca zapraszamy Was do Świetlicy: przestrzeni zawieszonej pomiędzy publicznym i intymnym, hierarchicznym i wspólnotowym, związanym z pracą i odpoczynkiem, przeszłością i przyszłością.
Alfred Lenica. Plamy na niebie i ziemi
Fundacja 9/11 Art Space i Galeria Piekary zapraszają na wystawę prac Alfreda Lenicy pt. Plamy na niebie i ziemi.
Krajobrazy Tymczasowe: Anka Gregorczyk & Łukasz Szamałek
Krajobrazy Tymczasowe to wizualna refleksja nad krajobrazem zmienianym przez człowieka i naturę.
REFLEKSY: III Pracownia Rzeźby i Otoczenia – Studyjna
Założeniem kuratorskim cyklu wystaw Refleksy jest pokazanie pracowni rzeźby jako idei łączącej profesora i absolwentów nie ograniczonej klauzulą czasu i formalnej przynależności.
Dlaczego mi smutno?
Wystawa Dlaczego mi smutno? prezentowana w poznańskiej galerii Duża Scena poszukuje odpowiedzi na to właśnie pytanie.
Kultura przeciw wojnie
Serdecznie zapraszamy na wystawę inaugurującą Poznań Art Week 2022 Kultura przeciw wojnie.
Wystawa prac graficznych Piotra Marzola „TY i JA”
Wystawa Piotra Marzola zatytułowana „Ty i Ja” prezentuje szeroki przegląd prac graficznych oraz projekty jego publikacji. Jest to ze wszech miar wydarzenie wyjątkowe.
Zine Przestrzeń #4 SPRZĘŻENIE | Koło Rzeźby
Już czwarty raz zaprosiliśmy Was do współtworzenia Zina wydawanego przez Koło Naukowe Rzeźby UAP i kolejny raz otrzymaliśmy zestaw różnorodnych odpowiedzi.
Nina Kruger: Hide and Seek
Miejskie Galerie UAP oraz Poznań Artweek 2022 zapraszają na wystawę: Nina Kruger | Hide and Seek
65. edycja konkursu World Press Photo
Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz pierwszy w historii będą gościć na swoim terenie prestiżową wystawę fotografii prasowej World Press Photo. 65. edycja wystawy odbędzie się w ramach wydarzenia Sztuka w Świecie w dniach 9–26 maja 2022 w Iglicy.
Unidentified Aerial Phenomena
UAP (Unidentified Aerial Phenomena), czyli niezidentyfikowane zjawiska powietrzne. Zebrane prace są wyrazem artystycznych eksploracji związanych ze wszystkim, co: astralne, pozaziemskie, niewyjaśnione. Szukamy kontaktu, interplanetarnych/międzygalaktycznych połączeń, asymilacji z nowym i nieznanym.
Krzysztof Balcerowiak: PARKPLATZ
Realizacja Krzysztofa Balcerowiaka „otwiera” tegoroczny weekend majowy. To kolejna już ekspozycja w witrynie galerii prezentującą wybrane postawy twórcze uznanych grafików i plakacistów poznańskiego środowiska związanych z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.